TECHNONICOL vyrobil už 15 milionů metrů krychlových (XPS)

16.08.2017

Společnost TECHNONICOL Corporation oslavuje výrobu svého 15. milionu metrů krychlového extrudovaného polystyrenu. Tohoto milníku dosáhla díky vysoké kvalitě materiálu, který zajišťuje stabilní poptávku po XPS TECHNONICOL CARBON v mnoha zemích světa.

Extrudovaný polystyren TECHNONICOL CARBON je vysoce účinný tepelněizolační materiál s rovnoměrně rozloženými uzavřenými buňkami, který se hojně využívá v budovách a konstrukcích po celém světě. TECHNONICOL Corporation patří k předním evropským výrobcům extrudovaného polystyrenu a vyrábí ho v osmi závodech v různých regionech Ruské federace. Materiál vyváží do velkého počtu zemí.

„Když jsme před více než 10 lety začali vyrábět XPS, nastavili jsme tím novou úroveň kvality pro celý průmysl tepelněizolačních materiálů. Neustále zlepšujeme vlastnosti materiálů v našich laboratořích a zvyšujeme také efektivitu práce na výrobních místech. Poměrně malý tým asi 500 lidí dokázal vyrobit takové množství XPS, které by stačilo na vybudování silnice ze Země na Měsíc o délce 400 000 kilometrů. A to není jen nějaké číslo – znamená velmi reálné a uchopitelné věci: pohodlné domy, útulné kanceláře a strategická zařízení chráněná před negativními dopady počasí. Navíc je velmi důležité, že úspěchem není jen samotné množství vyrobeného materiálu – má také tu nejvyšší kvalitu“ říká Alexej Kasimov, ředitel oddělení polymerní izolace společnosti TECHNONICOL Corporation.

Sortiment společnosti TECHNONICOL zahrnuje extrudovaný polystyren pro různé účely: od ochrany letištních uzlů a dálnic až po izolaci fasád, základů a střech v nízkopodlažních stavbách. Společnost neustále rozšiřuje sortiment materiálů, aby nabídla nová technologická řešení pro různé stavební a opravárenské potřeby. Velkou pozornost věnuje službám zákazníkům, efektivitě a ochraně životního prostředí.

Zpět